Aktualności

Montaż konstrukcji stalowej głównej estakady rozpoczęty

Montaż konstrukcji stalowej głównej estakady rozpoczęty

23|06|2020

HEC rozpoczął montaż konstrukcji stalowej głównej estakady. To kolejny etap realizacji prac budowlanych prowadzonych na podprojekcie PDH.

 

W trakcie realizacji tego zadania zostanie zamontowanych ok. 4 150 ton konstrukcji stalowych estakad, etażerek i wiat. Na powstałych w wyniku prowadzonych prac konstrukcjach zostaną zamontowane rurociągi, aparaty i urządzenia służące do produkcji polipropylenu.

 

Obecnie w Policach prowadzona jest również prefabrykacja rurociągów, natomiast aparaty i urządzenia zostaną dostarczane bezpośrednio od producentów z takich krajów, jak m.in.: Korea Południowa, Japonia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Polska.

 

Prace budowlane na podprojekcie PDH zostały rozpoczęte w marcu br. Zakończono już prace przy wykonywaniu kolumn DSM wzmacniających podłoże, których wykonano łącznie 2517 szt.

 

Zaawansowane są również prace prowadzone przy fundamentach estakad, do wylewania których wykorzystano już ok. 1250 m3 betonu.

 

Za realizację zadania będzie odpowiedzialna firma Mostostal Kraków, podwykonawca Generalnego Wykonawcy firmy Hyunday Engineering.

​